1. Konto

Konto dla każdego bez wyjątku

Konto Discontu może Ci odpowiadać bardziej  niż tradycyjne konto bankowe. Nie musisz odwiedzać oddziału banku, nikt nie weryfikuje Twojej historii kredytowej i nikt nie pyta czy będziesz miał stałe wpływy na konto. Jeżeli jesteś w Polsce tylko na jakiś czas,  zwiedzasz lub pracujesz – nie musisz podpisywać  zobowiązujących umów – wybierz kartę przedpłaconą z unikalnym nr konta IBAN.

Łatwa bez zbędnych formalności aktywacja konta

Kup kartę Discontu Prepaid Mastercard i aktywuj ją pobierając naszą aplikację postępując krok po kroku zgodnie z instrukcją. Zajmie Ci to chwilę.

Jeżeli chcesz  dostępu do wszystkich funkcjonalności karty potwierdzimy twoją tożsamość i zweryfikujemy adres zamieszkania. W tym celu poprosimy Cię o zeskanowanie przy użyciu aplikacji Discontu dowodu tożsamości oraz dodatkowego dokumentu potwierdzającego Twój adres np. twój rachunek za prąd. W trakcie rejestracji poprosimy Cię również o wykonanie przy użyciu telefonu dwóch Selfie. Posłużą nam one wyłącznie do celów bezpieczeństwa tak, abyśmy mogli zidentyfikować Cię w sytuacji gdy np. zapomnisz swoich danych do logowania lub twoje konto będzie zablokowane.

Szybkie blokowanie konta w przypadku kradzieży

Zgubiłeś kartę? Błyskawicznie blokuj i odblokuj swoją kartę w aplikacji.

2. Karta

Zbliżeniowa Karta debetowa

Technologia płatności zbliżeniowych Mastercard® to wygodna alternatywa dla płatności gotówkowych. Łatwo, szybko i bezpiecznie zapłacisz za wszystkie zakupy niezależnie od kwoty. Płatności powyżej 100 zł są chronione kodem PIN. Korzystając z technologii zbliżeniowej oszczędzasz czas oraz unikasz dotykania terminali. Nie musisz nosić gotówki oraz monet na mniejsze zakupy .

Wypłaty z bankomatów i cashback

Podróżowanie z dużymi sumami pieniędzy może narażać Cię na ich utratę. Wypłać gotówkę z bankomatu wtedy kiedy jej potrzebujesz. Korzystaj z bankomatów na całym świecie akceptujących karty Mastercard.

Możesz wypłacać gotówkę podczas codziennych zakupów, na przykład w supermarkecie, na stacji benzynowej czy w sieci sklepów osiedlowych. Płacąc kartą, poinformuj sprzedawcę, że chcesz równocześnie wypłacić pieniądze. Zawsze jest to jedna transakcja potwierdzana PIN-em, a na jej wysokość składają się wartość zakupu oraz kwota wypłaty.

3. Doładowanie karty przedpłaconej

Istnieje kilka sposobów zasilenia konta:

  • Przelew tradycyjny z innego banku.
  • Dodanie karty z innego banku – dla błyskawicznych zasileń. Możesz również zeskanować kartę.
  • Zasilenie online (w tym BLIK, Pay By Link) – szybka płatność z konta w innym banku.
  • Poproś innego użytkownika Discontu o zasilenie – bezpłatne i natychmiastowe.
  • Kupony Neosurf – kupony do płatności w Internecie bez podawania danych osobowych.

4. Płatności

Płać aplikacją na telefonie

W dzisiejszych czasach smartfony są stałymi towarzyszami ludzi. Klienci wolą dokonywać płatności mobilnych: za pomocą aplikacji czy kodów QR. Płać za swoje rachunki za prąd, telefon bądź przekaż  środki swoim bliskim za pomocą jednego kliknięcia na telefonie.

 

Przelewy  

Przelewy bankowe są bardzo szybkim sposobem wysyłania pieniędzy i są znacznie bezpieczniejsze niż wypłacanie i płacenie gotówką, ponieważ widoczny jest cyfrowy ślad przelewów przenoszonych z jednego konta na drugie.  Realizuj z Discontu Prepaid Mastercard przelewy zagraniczne również w systemie SEPA lub SWIFT.

 

Płatności kartą i  gotówką

Kartą Discontu Prepaid  Mastercard możesz zapłacić za wszystko co sobie zaplanujesz. Możesz robić zakupy w sklepie lub online, robić zakupy w aplikacji lub wypłacać gotówkę w bankomatach na całym świecie.

5. Historia Transakcji

Śledź aktywność na swoim koncie Discontu przeglądaj miesięczne wydatki, ustalaj budżety i odkładaj oszczędności na subkontach  poza realizowanymi codziennymi wydatkami.