Popularne Pytania

Pełna rejestracja daje Ci dostęp do wielu dodatkowych funkcjonalności, jak przelewy bankowe, wyższe limity transakcji, korzystanie z karty zagranicą, konta współdzielone czy konta nadzorowane dla nastolatków. Aby to osiągnąć, poprosimy Cię o zeskanowanie przez aplikację Discontu: dowodu tożsamości ze zdjęciem oraz dodatkowego dokumentu potwierdzającego Twój adres. Pamiętaj, że jeśli nie jesteś obywatelem EOG, poprosimy dodatkowo o skan ważnego pozwolenia pobytu lub wizy typu D dla potwierdzenia legalności pobytu na terenie EOG. Zauważ, że potrzebujemy skanu dwóch różnych dokumentów – jednego, aby potwierdzić Twoją tożsamość, drugiego – żeby zweryfikować adres. Używamy Twoich danych osobistych tylko do potwierdzenia Twojej tożsamości.

Selfie służą jedynie dla celów bezpieczeństwa, abyśmy mogli zidentyfikować Cię wizualnie, gdy np. zapomnisz swoich danych do logowania lub Twoje konto będzie zablokowane. Zdjęcia możesz zmienić w dowolnym momencie, edytując swój profil.

Zaloguj się do aplikacji i naciśnij swoje zdjęcie (lub awatar, jeśli go wybrałeś). Możesz edytować swoje dane takie jak: e-mail, numer telefonu, język aplikacji czy adres korespondencyjny, dane posiadacza karty czy selfie. Aby zmienić imię, nazwisko lub adres zameldowania, potrzebny będzie skan nowego dokumentu, abyśmy mogli zweryfikować zmiany. Jeśli potrzebujesz zaktualizować swoje dokumenty lub adres zameldowania, naciśnij na zdjęcie danego dokumentu, aby aktywować kamerę i wykonać zdjęcie nowych dokumentów.

Aby odblokować konto, wybierz Prośba o połączenie na ekranie logowania do aplikacji Discontu. Oddzwonimy wkrótce, aby Ci pomóc. Lub zadzwoń na nasz nr tel. Infolinia +48 22 349 20 07 lub +48 22 209 2555.

Istnieje kilka sposobów zasilenia konta:

  • Przelew tradycyjny z innego banku: dane do przelewu na konto można znaleźć w Zasil → Bank. Można łatwo skopiować dane do przelewu naciskając ikonę „kopiuj” przy wybranym koncie.
  • Dodanie karty z innego banku – dla błyskawicznych zasileń. Przejdź do Zasil → Karta innego banku i naciśnij Dodaj nową kartę, a następnie wprowadź niezbędne dane karty wydanej przez inny bank. Możesz również zeskanować kartę, używając ikony umieszczonej w polu Numer Karty. Zwróć uwagę, że dodawana karta musi być wydana na Twoje imię i nazwisko. Następnie aby zasilić konto, wybierz kartę z listy dodanych i podaj pozostałe dane.
  • Zasilenie online (w tym BLIK) – szybka płatność z konta w innym banku. Przejdź do Zasil -> Szybka płatność i wybierz z listy bank, w którym masz konto lub wybierz BLIK, aby zasilić konto Discontu z pomocą kodu BLIK.
  • Poproś innego użytkownika Discontu o zasilenie – bezpłatne i natychmiastowe.

Konto Discontu jest dużo wygodniejsze od zwykłego konta bankowego. Możesz otworzyć subkonta – także w innych walutach (GBP i EUR), zamówić dodatkowe karty Discontu Mastercard® i robić natychmiastowe, bezpłatne przelewy między kontem głównym a subkontami.

Tak, z aplikacji Discontu możesz zrobić zarówno przelew SEPA, jak i SWIFT, wystarczy ukończyć pełną rejestrację konta.

Odbiorca otrzyma pieniądze w trybie standardowym dla określonego typu przelewu bankowego. Zazwyczaj trwa to jeden dzień roboczy. Jednakże przelew może trwać dłużej (do 2 dni roboczych) w przypadku, gdy realizacja przelewu jest związana z konwersją waluty.

Wszystkie limity dla każdego konta możesz sprawdzić w aplikacji: wejdź w Portfel, wybierz konto i naciśnij Limity wydatków, gdzie znajdziesz dziennie i miesięczne limity dla kont oraz kart wirtualnych i plastikowych.

Skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta opisując całą sytuację. Możesz łatwo skorzystać z opcji Prośba o połączenie na ekranie logowania aplikacji Discontu lub zadzwoń na nasz nr tel. Infolinia +48 22 349 20 07 lub +48 22 209 2555 Abyśmy mogli szybko pomóc, przygotuj jak najwięcej informacji, w szczególności imię i nazwisko, numer telefonu podany podczas rejestracji i adres e-mail, dane te usprawnią proces weryfikacji.

Opcja współdzielenia konta umożliwia użytkownikom wydawanie środków, zasilanie konta, zamawianie kart oraz przelew środków z konta współdzielonego na własne konto główne. Aby korzystać z tej funkcji należy po pełnej rejestracji utworzyć subkonto i wybrać opcję Współdzielenie konta. Konto można dzielić tylko z zarejestrowanym użytkownikiem. Po wybraniu tej opcji pojawi się przycisk Współdzielenia. Aby anulować współdzielenie, trzeba być właścicielem subkonta.

Discontu oferuje opcję konta nadzorowanego, które jest przeznaczone dla użytkowników powyżej 13 roku życia. Osoba niepełnoletnia powinna zarejestrować się jak każdy inny klient i zaprosić rodzica/opiekuna prawnego jako osobę nadzorującą konto. Po zaakceptowaniu przez opiekuna takiej roli, nastolatek może korzystać ze wszystkich funkcjonalności Discontu. Prosimy pamiętać, że rodzic musi być w pełni zarejestrowanym użytkownikiem Discontu. W momencie ukończenia 18 roku życia konto staje się własnością dziecka, bez konieczności dalszego nadzoru.

W Discontu uważamy, że „wrażliwym klientem” jest każdy, kto może wymagać wsparcia podczas korzystania z usług finansowych, ze względu na swoją sytuację osobistą – niezależnie od tego, czy jest długoterminowa, czy tymczasowa, na przykład osoba cierpiąca na niepełnosprawność lub skutki nadmiernego stresu. Discontu chce zapewnić dodatkową opiekę i wsparcie „wrażliwym klientom”, aby pomóc im zarządzać pieniędzmi w sposób odpowiadający ich szczególnym potrzebom.

Stosujemy technologie w celu ustalenia, czy możesz zostać uznany za podatnego na zagrożenia, jednak zachęcamy cię, jeśli uważasz, że możesz potrzebować szczególnej pomocy przy korzystaniu z naszych usług, aby poinformować nas o tym, kontaktując się z naszym Zespołem Obsługi Klienta za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres contact@dipocket.org lub dzwoniąc do nas pod numer +48 22 209 2555 lub +44 203 8070 660.

Nasz Zespół Obsługi Klienta jest przeszkolony w zakresie udzielania odpowiedzi na wszelkie pytania i może pomóc przy korzystaniu z funkcji Aplikacji, takich jak przelewy bankowe, wysyłanie pieniędzy do innych klientów Discontu lub zasilenie konta. Będziemy komunikować się z Tobą w nieformalnym, łatwym do zrozumienia języku i możemy pomóc w jednym z wymienionych języków: po polsku, angielsku, ukraińsku, rosyjsku i węgiersku.

Jeśli chcesz wyznaczyć kogoś innego do zarządzania Twoim kontem Discontu, możesz nas o tym powiadomić osobiście, a my z przyjemnością będziemy działać na podstawie Pełnomocnictwa („POA”), które musisz przesłać do naszego Zespołu Obsługi Klienta za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: contact@dipocket.org. Gdy upewnimy się, że taka osoba jest należycie upoważniona przez Ciebie, będzie ona mogła Cię reprezentować, kontaktować się z nami lub zarządzać Twoim kontem. POA będzie obowiązywać do momentu poinformowania nas o odwołaniu takiego pełnomocnictwa.

 

Alternatywnie, jedna z funkcji naszej aplikacji – „Konta współdzielone” – jest idealna do umożliwienia nadzoru nad „wrażliwym klientem”; funkcjonalność tego konta umożliwia klientom pełne i niezależne korzystanie z naszych usług, pozostając pod ścisłym nadzorem i opieką wyznaczonego przedstawiciela. Jeśli zdecydujesz się użyć tego produktu, aby umożliwić dostęp „wrażliwemu klientowi”, pełnomocnictwo nie będzie potrzebne. Aby uzyskać więcej informacji na temat „Kont współdzielonych” sugerujemy, aby poprosić przedstawiciela o skontaktowanie się z nami, abyśmy mogli wyjaśnić, jak one działają i jak mogą być wykorzystane w Twoim przypadku (zrobimy to w ramach ogólnodostępnej usługi wsparcia klientów, bez odniesienia do konkretnej osoby – z pełnym poszanowaniem Twojej prywatności).

Dostawa tylko przy przedpłacie.

Poniżej przedstawiamy metody i koszty dostawy:

 

List zwykły:

ekonomiczny : 4,00 zł.

priorytetowy : 4,70 zł.

List Polecony:

ekonomiczny : 6,30 zł.

priorytetowy : 8,70 zł.

 

Paczkomat : 8,90 zł.

Kurier Inpost 11,70 zł

Skontaktuj się z naszym Zespołem Obsługi Klienta, wskazując że masz skargę i opisz, co się stało. Możesz łatwo skontaktować się z nami za pomocą Aplikacji, naciskając ‚Skontaktuj się z nami’ lub ‚Prośba o połączenie’ w menu. Pamiętaj, aby podać nam swoje pełne imię i nazwisko, numer telefonu i adres e-mail.

Jeśli nie jesteś usatysfakcjonowany naszymi odpowiedziami lub sposobem, w jaki rozpatrzona została Twoja skarga i chcesz ją przekazać dalej, możesz również sprawdzić dane najbardziej odpowiedniego organu rozstrzygającego spory, w zależności od kraju w którym się znajdujesz, klikając ten link https://ec.europa.eu/consumers/odr

faq